ورود به بخش آرایشی و بهداشتی

بخش آرایشی و بهداشتی شرکت دارویی و بهداشتی لقمان به تازگی با هدف تولید محصولات ذیل شروع به فعالیت نموده است :

- کرم روز ضد آکنه

- کرم شب ضد آکنه

- کرم ضد آفتاب مناسب پوست چرب و آکنه SPF 30

- کرم ضد آفتاب مناسب پوست خشک و آکنه SPF 30

- کرم ضد آفتاب مناسب پوست نرمال SPF 30

- کرم ضد آفتاب مناسب پوست نرمال SPF 50

- کرم رطوبت رسان ضد آکنه

- شامپو سر ضد آکنه

- شامپو ضد ریزش مو

- شامپو ضد شوره

- شامپو بدن ضد آکنه


در حال حاضر این واحد از سه بخش زیر تشکیل شده است:

1- تحقیق و توسعه- بیولوژی

دپارتمان تحقیق و توسعه-بیولوژی واحد آرایشی و بهداشتی با بهره گیری از نيروهاي متخصص داخلي، دانش و تجربه اساتيد دانشگاهي و مراکز معتبر علمي با هدف شناسایی نقاط قوت و قابل بهبود، به منظور برنامه ریزی برای تثبیت نقاط قوت و تبدیل نقاط قابل بهبود به قوت تشکیل شده است.

تيم تحقيق و توسعه این واحد، فرمولاسيون محصولات دارویی بهداشتی را طراحي و تكوين مي نمايند كه انجام اين فرمولاسيون ها در جهت ارتقاي كيفيت محصولات و بهبود نياز و نقطه نظرات مشتري مي باشد. تمام مراحل تکوین یک فرمولاسیون، از مرحله پیش فرمولاسیون تا تولید بچ آزمایشی و صنعتی و معتبرسازی روش های ساخت و آزمایش که در نهایت به تدوین پرونده دارویی DMF منجر می شود، در این شرکت انجام می گیرد. به منظور دستیابی به اهداف بلند مدت شركت فعاليت هاي این بخش توسط افراد با تجربه و پرسنلي كه از تخصص کافی برخوردارند نظیر داروسازان و متخصصان علم بیوتکنولوژی و میکروبیولوژی انجام مي گیرد. همچنين در اين واحد از تسهيلات سخت افزاري و نرم افزاري، منابع علمي، مدارك مستند سازي شده و مورد تائيد و انواع سيستم ها و تجهيزات تحقيقاتي پيشرفته و مدرن استفاده مي شود.

بخش تحقیق و توسعه بیولوژی، هسته اصلی و نقطه تمرکز این کمپانی در حوزه اثرگیری در بخش زنده پوست می باشد که مسئول پژوهش و بررسی خواص بیولوژیک مولکول های فعال است. این بخش با تکیه بر دانش به روز درماتولوژی و علوم پیشرفته مولکولی و پیوند آن با طبیعت برای یافتن ویژگی های مشترک به ارائه فرمولاسیون های مختلف می پردازد و پس از آن، بخش دیگر تحقیق و توسعه یعنی دپارتمان شیمی وارد عمل شده و با تطبیق فرمولاسیون خود بر پایه ترکیب پیشنهادی بخش بیولوژی به ارائه محصول می پردازد.


2- تحقیق و توسعه-شیمی

بخش شیمی واحد کازمتیک شـرکت لقمان با توجه به توسعه فیزیکی، جذب نیروی انسانی متخصص و بهره گیری از جدیدترین تکنولوژی روز دنیا در زمینه فرمولاسیون، اقدام به ساخت مناسب ترین فرمولاسیون شیمی برای تهیه محصولات مراقبت از پوست ومو نموده است. این بخش با تفویض اختیار فرمولاسیون برای ساخت محصولات جدید در گروه های کالایی انواع کرم و شامپو تاکنون پیشرفت چشمگیری داشته است. این بخش با وجود کادر علمی مجرب و متخصص، مواد شیمیایی جدید و مناسب را در محیطی کاملاً استرلیزه و با استفاده از جدیدترین و به روزترین تجهیزات آزمایشگاهی مورد آزمایش قرار می دهد.

بخش شیمی با همکاری بخش بیولوژی، میزان اثر بخشی و سازگاری با فرمولاسیون این محصولات را مورد تائید نهایی قرار می دهد. این دپارتمان تلاش دارد ضمن حفظ پایداری محصول، اثرات سوء زیست محیطی و عوارض جانبی را به حداقل برساند.

از جمله مهمترین اهداف این بخش عبارتند از:

- استفاده از جدیدترین فرمولاسیون ها در تولید محصولات مرغوب.

- پرهیز از به کارگیری مواد مضر برای پوست ومو.

-  ارتباط با شرکت های خارجی تولید کننده ترکیبات دارویی و بهداشتی.

- فرمولاسیون و تهیه محصولات جدید آرایشی بهداشتی بر حسب نیازهای بهداشتی جامعه.

- پژوهش و تحقیق در جهت استفاده از مناسب ترین مواد در فرمولاسیون محصولات مراقبت از پوست ومو.

- کسب دانش فنی در جهت تولید محصولات مراقبت از پوست ومو.

-  ایجاد ارتباط نزدیک با معتبرترین شرکت های خارجی مواد شیمیایی.


3- تحقیق و توسعه - بسته بندی

بسته بندی محصولات لوگتی بر اساس سهولت در استفاده و در عین حال زیبایی آن انتخاب گردیده.

همچنین تمامی ظروف از بهترین و به روز ترین متریال موجود در دنیا و پس از بررسی های علمی بخش های شیمی و بیولوژی ساخته شده که هیچ گونه واکنشی با مواد موجود در آن نداشته باشد.

در تست های پایداری که از بسته بندی محصولات لوگتی به عمل آمده (در برابر فشار، ضربه، تبادل دما) بالاترین سطح مقاومت را نشان داده که برای این مجموعه باعث افتخار و مباهات است.

در ضمن در تمام پکیج ها، بروشور و کاتالوگ محصول موجود میباشد که مصرف کننده را با نحوه ی صحیح استفاده از محصول آشنا می کند.


تلفکس مستقیم :02144530071 - 02144530075