معرفی شرکت:

شرکت دارویی و بهداشتی لقمان با سابقه قریب به نیم قرن، یکی از بزرگترین تولیدکنندگان انواع محصولات دارویی در ایران (تهران) می باشد. محصولات این شرکت شامل بیش از 130 مورد در اشکال مختلف دارویی از قبیل قرص ، کپسول ، ویال ، شربت ، سوسپانسیون ، ساشه و … در گروههای آنتی بیوتیک ( گروههای ماکرولید ، سفالوسپورین ، بتالاکتام ، پنم ها ) و غیر آنتی بیوتیک می باشد.
شرکت دارویی و بهداشتی لقمان با تکیه بر نیروی متخصص و ماشین آلات مدرن، محصولات خود را با رعایت کامل اصول  GMP تولید مینماید ،  فرمولاسیون محصولات در این شرکت به وسیله پیشرفته ترین و دقیق ترین روشهای آزمایشگاهی مورد تایید و کنترل کامل قرار میگیرد و نتیجه آن کیفیت  بسیار بالای داروی ساخته شده با حفظ خصوصیات شیمیایی مواد و اثربخشی مناسب است که قابل قیاس با نمونه های تجاری خارجی است.

تاریخچه :

شرکت دارویی و بهداشتی لقمان در ابتدا تحت نام شرکت سهامی صنایع داروئی بین المللی ( آی. دی. آی ) در تاریخ 20 تیر ماه 1347 فعالیت خود را آغاز نمود و پس از انقلاب اسلامی در تاریخ سوم مرداد ماه 1358 به استناد لایحه قانونی شماره 6738 شورای انقلاب اسلامی ایران ، مدیران منتخب دولت عهده دار امور شرکت گردیدند همچنین با توجه به مفاد بند “ب ” قانون حفاظت و توسعه صنایع ایران به تملک دولت جمهوری اسلامی ایران در آمده و شرکت تحت پوشش سازمان صنایع ملی ایران قرار گرفت . در تاریخ20/3/1362 نام شرکت به شرکت داروئی و بهداشتی لقمان (سهامی خاص ) تغییر نام یافت .

ماموریت :

هدف اصلی ما کمک به مردم برای داشتن زندگی شادتر و سالم تر و ایجاد یکی از موفق ترین شرکت های دارویی در زمینه تحقیقات ، کیفیت ، تولید ، فروش درجهت ارتقاء سلامت جامعه می باشد .عملکرد و روند کار ما بگونه ای طراحی شده است که به نتایج کیفی بالاتر از حد انتظار بیماران ، مشتریان ، شرکاء تجاری و قانون گذاران دست یابیم . بیش از 45 سال است که ما در رابطه با تحقیق و توسعه ، ساخت و بازاریابی و راه حل های نوین سلامتی فعالیت داریم .سعی وتلاش مدیران و کارشناسان این شرکت این است که در تمامی لحظات حامی و پشتیبان بیماران بوده و در تسکین و بهبود آلام آنها همراهشان هستیم.

چشم انداز:

ما برآنیم تا با به کارگیری نیروهای متخصص و بهره گیری از فناوری روز دنیا و همچنین با افزایش درک نیازهای جامعه، فعالیت های خود را در زمینه نوآوری و تولید محصولات با کیفیت توسعه دهیم و با حضور گسترده تر در بازارهای داخلی و خارجی، در جهت کسب موقعیت برتر تلاش نماییم.

در سال 1371 به سهامی عام تغییر یافت و از تاریخ 23/3/1371 سهام شرکت در فهرست نرخهای تابلوی بورس درج شده است.