مدیرعامل داروسازی لقمان با اشاره به برنامه‌های این شرکت برای تولید محصولات جدید، اظهار کرد: در یک سال گذشته، توجه ویژه‌ای به تولید محصولات جدید در داروسازی لقمان صورت گرفته و همانطور که قبلاً هم به سهامداران قول داده بودیم، این شرکت در زمینه تولید محصولات جدید جهش خوبی خواهد داشت. در ٨ ماهه ابتدای امسال، پروانه تولید ۸ محصول جدید را دریافت کردیم که در ماه جاری برخی از این محصولات راهی بازار شد. با توجه به تلاش‌های انجام شده در این شرکت تا پایان سال پروانه تولید ۷ محصول جدید دیگر را هم دریافت خواهیم کرد و در مجموع سال ۱۴۰۲ را با ۱۵ محصول جدید به پایان خواهیم رساند. ضمن اینکه این ۱۵ محصول، آگاهانه انتخاب شده و تلاش کرده‌ایم محصولات جدیدی راهی بازار کنیم که حاشیه سود مناسبی هم به همراه داشته باشد.

وی افزود: داروسازی لقمان در چند سال گذشته پروانه تولید محصول جدیدی دریافت نکرده بود و حالا با تولید ۱۵ محصول جدید، فصل جدیدی در داروسازی لقمان آغاز خواهد شد.

دکتر نورمحمدی اضافه کرد: همچنین با توجه به قوانین و مقررات سختگیرانه سازمان غذا و دارو، بحث تمدید پروانه‌های قدیمی داروسازی لقمان هم برای ما حائز اهمیت بوده و تاکنون حدود ۴۰ پروانه از پروانه‌های رایج داروسازی لقمان تمدید شده و در این زمینه هم تثبیت خوبی در شرکت صورت گرفته است.

وی در ادامه با اشاره به راه‌اندازی خطوط تولید جدید اعلام کرد: در زمینه راه‌اندازی خطوط تولید جدید در گام اول، اصلاحاتی در خطوط تولید فعلی شرکت انجام خواهیم داد تا
کیفیت محصولات تولیدی ارتقا یافته و در زمینه اخذ استاندارد‌های GMP عملکرد موفق‌تری داشته باشیم، در این زمینه اقداماتی انجام شده و سازمان غذا و دارو هم بازدید‌هایی از شرکت داشته که بازخورد‌های خوبی هم به همراه داشته است. همچنین راه اندازی خطوط تولید جدید هم در دستور کار شرکت قرار گرفته و به عنوان مثال می‌توانم به خط تولید مایعات تزریقی داروسازی لقمان در دو بخش ویال و آمپول اشاره کنم. خط تولید ویال نهایی شده و مجوز‌های مربوطه نیز اخذ شده و از ماه آینده تولید محصولات در سطح تولید نیمه صنعتی آغاز خواهد شد. با راه‌اندازی این خط تولید، ٣ محصول ویال جدید در شرکت تولید خواهد شد که پروانه این محصولات هم به زودی اخذ خواهد شد. شکل دیگر محصولات تزریقی ما، آمپول خواهد بود. راه‌اندازی خط تولید آمپول هم تا حدودی پیشرفت داشته، ماشین آلات این خط تولید از سال‌های قبل در شرکت نصب شده و با رفع برخی اشکالات در شش ماهه اول ۱۴۰۳، این خط تولید هم به مرحله بهره‌برداری خواهد رسید. البته به پیشواز تولید آمپول رفته‌ایم و ٣ محصول آمپول داروسازی لقمان در سایر شرکت‌ها که دارای خط تولید آمپول هستند و امکان تولید قراردادی را دارند، تولید شده است. مدارک هم به سازمان غذا و دارو ارسال شده و تلاش می‌کنیم با راه‌اندازی خط تولید آمپول، بلافاصله اقدام به تولید این ٣ محصول در داخل شرکت کنیم.

علاوه بر این ٧ محصول دیگر به شکل آمپول هم در دست بررسی و در واحد تحقیقات شرکت در مرحله فرمولاسیون است و انتظار می‌رود در سال ۱۴۰۳ اتفاقات خوبی در زمینه تولید انواع محصولات به شکل آمپول در داروسازی لقمان شاهد باشیم.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *